Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради
Міністерство освіти
і науки України
 

Суворовський ліцей №1 Тульчинської міської ради Вінницької області

Фото без опису

Тема, над якою працює школа:

 «Формування особистісного розвитку дитини, зміцнення її фізичного, психічного, соціального і духовного здоров’я, збагачення культурного потенціалу та підвищення професійної компетентності педагогів»

Директор – Парубок Валентина Василівна

Заступник директора з навчально - виховної роботи –  Максименко Тетяна Валеріївна


Кредо школи:

«Ми працю любимо,

що в  творчість перейшла,

І музику палку,

що ніжно серце тисне»


Девіз школи:

«Наша школа просто клас

Завітайте ви до нас.

Учні наші молодці

І найкращі вчителі.»


Ці рядки М.Т. Рильського стали кредом педагогічного колективу Суворовської ЗШ І-ІІІ ступенів №1, до складу якого входять 22 педагогічних працівників: з них – два учителя вищої кваліфікаційної категорії, дванадцять – першої, одна – другої, сім  – учителі – спеціалісти. Директор школи Парубок В.В. має звання «старший учитель».  Працювати наш колектив намагається творчо, цікаво, ініціативно, для навчання, зростання та гармонійного розвитку і виховання учнів. Ми часто задумуємось, як створити у селі таку школу, щоб діти зростали у ній мислячими, працьовитими, вдячними, закоханими у свій край, чутливими до добра і краси. А якою бути школі, по великому рахунку, залежить від нас, педагогів. Саме тому педагогічний колектив надає перевагу інноваціям, експерименту, творчому пошуку.  Ми давно визнали, що головною  фігурою у школі є учень і намагаємось зробити все, щоб у закладі панувала атмосфера творчості, пошуку нового, невідомого і цікавого. Саме для дітей зроблено ігровий майданчик, фонтан, водойму, альпійську гірку, казкових персонажів, куточок українознавства, висаджено різноманітні квіти, які цвітуть з ранньої весни до пізньої осені.


Історична довідка:

Заснована 1890 р. як церковно-приходська школа, а в 1931 р. стала семирічною, в 1961 – восьмирічною. Новітня історія розвитку освіти с. Суворовського розпочалась з будівництва нового приміщення школи у 1987 році. Сьогодні Суворовська загальноосвітня школаІ-ІІІ ступенів №1 Тульчинської міської ради Вінницької області – комунальний навчально-виховний заклад І-ІІІ ст.., у якому здобувають освіту 78 учнів 1-10 класів.

Понад 50 відсотків випускників стають студентами вищих навчальних закладів Вінниччини та України. Серед випускників Суворовської школи велика кількість висококваліфікованих працівників різних галузей господарства, державні службовців, педагогів, лікарів, інженерів, аграріїв, підприємців, фермерів.

Згідно Рішення 25 сесії Тульчинської міської ради 8 скликання від 23 грудня 2021 року №1460, з 1 січня 2022 року заклад освіти змінив назву з "Суворовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Тульчинської міської ради Вінницької області" на "Суворовський ліцей №1 Тульчинської міської ради Вінницької області"

Основні пріоритети в роботі школи:

  • родинно-сімейне виховання – пріоритетний напрям виховної роботи в школі;
  • створення умов для творчого розвитку особистості;
  • використання особистісно-орієнтовного навчання та виховання учнів;
  • упровадження інтерактивних технологій у навчально-виховний процес.

Напрямки модернізації школи:

  • формування національної свідомості та само­свідомості;
  • виховання духовної культури особистості;
  • виховання поваги до Конституції, законо­давства України, державної символіки;
  • виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності;
  • формування високої мовної культури, ово­лодіння українською мовою;
  • утвердження принципів загальнолюдської моралі;
  • формування творчої, працелюбної особистос­ті, виховання цивілізованого господаря;
  • забезпечення високої художньо-естетичної культури особистості;
  • забезпечення повноцінного фізичного роз­витку дітей і молоді, охорони та зміцнення їхнього здоров'я;
  • формування екологічної культури людини, гармонії її відносин з природою;
  • розвиток індивідуальних здібностей і талан­тів молоді.

З метою надання можливостей для самореалізації учнів у різних видах діяльності діють гуртки, факультативи, курси за вибором – саме тут дитина може відчути себе особистістю і це допомагає розвитку її талантам та здібностям. А у школі їх є на різні смаки і уподобання: спортивний, музичний, «Різьба по дереву», вишивки,інформатики, хореографії.

Спільними зусиллями учителів та учнів створено куточок державної символіки, кабінет обслуговуючої праці, кабінет самоврядування, кабінет основ здоров’я, методичний кабінет.

Школа має чим гордитися: У 2009 році вона змінила свій статус: якщо зараз ми досить часто дізнаємось про закриття сільських шкіл, то в даному випадку навпаки: школа, одна у області, реорганізована і з 2009 року у школі  навчаються учні 10-11 класів, здобуваючи середню освіту.

Варто зауважити, що чимало школярів були приємно здивовані змінам, які сталися на території закладу. Особливо на його внутрішньому дворі, який прямо таки нашпигований персонажами улюблених казок, легенд, переказів, оповідань, виготовлених з дерева, гіпсу і каменю. Фонтанчики, доріжки, вимощені твердими породами дерев, різнобарвні квітники та інші атрибути нагадують клаптик мальовничої Швейцарії. Принаймні такою вона здається декотрим працівникам школи. Місцина правитиме дітям за рекреаційну зону, де галаслива юнь відпочиватиме під час перерв  і у вільну від уроків пору. У центральному вестибюлі – теж сюрприз. Кількаярусний фонтан із зацикльованим режимом використання води зустріне кожного, хто переступить головний поріг триповерхівки, дзюрчанням і прохолодою.

Приємно, що уже 17 років поспіль, учні нашої школи здобувають призові місця у обласній олімпіаді з трудового навчання, у обласному конкурсі юних майстрів народних ремесл та обласній виставці «Наш пошук і творчість – тобі, Україно». Це зокрема такі учні, як, Злиденний В’ячеслав, Гембарська Дарина, Валігурський Олександр, Веретковський Денис, Мукоїд Денис.

Позакласна робота з учнями здійснюється у таких напрямках: дослідницько-експериментальний, художньо-естетичний, спортивний та розвиток технічної творчості.

Художньо-естетичний розвиток особистості проводиться за рахунок музичного та хореографічного гуртків та філіалу Тиманівської музичної школи, де учні навчаються грати на таких музичних інструментах як сопілка, ксилофон, гітара, фортепіано.

Творчому розвитку особистості, набуттю професійних навичок сприяє гурток та допрофільне навчання різьбі по дереву.

Якісним показником художньо-естетичної та технічної творчості учнів, результативної діяльності школи та самоствердження учнів у середовищі однолітків є участь у олімпіадах, фестивалях, конкурсах. Так, учні нашої школи уже 9 років поспіль займають 1 місце у обласних конкурсах юних майстрів народних ремесел.

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень