Відділ освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради

Новини

Нетлінне слово пам’ятаємо навіки!

Дата створення: 13:32 27.02.2021

У звичайному житті вона слабосила дівчина, у літературі – титан духу, «дочка Прометея». Хто ж вона, Лариса Петрівна Косач, знана в усьому світі як Леся Українка?  Чому всіх і досі хвилює її творчість? Де черпала сили ця хвороблива, слабка фізично і незламна духом жінка? Яким було її життя? Відповіді на ці та інші питання отримали учні Кинашівської ЗШ І-ІІІ ступенів під час проведення єдиного уроку за темою: «Собі ім'я свого народу навіки, як вона, візьми…», який підготували і провели учителі української мови та літератури Нога С.М. та Собко О.В. Декламуючи поезії Лесі Українки, учителі та учні спробували через художнє слово поетеси розкрити духовне багатство і велич її високої душі, ознайомилися із життєвими обставинами, що  викликали появу цих творів.

«…Ні! Я жива, я буду вічно жити!.. Я в серці маю те, що не вмирає!..»…

Дата створення: 13:28 27.02.2021

Крізь роки промовляє до нас Леся Українка, вклавши у вуста Мавки, героїні чудової «Лісової пісні», ці особливо яскраві слова, що стали пророчими для самої поетеси, яка в собі, у своєму серці несла вогонь поезії, вогонь любові. Ця тендітна жінка виявилася мужнішою за багатьох чоловіків, бо інколи мужність потрібна вже для того, щоб просто жити… 25 лютого 2021 року 150 річниця від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки – Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-?Квітки).

Відзначаємо 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Дата створення: 13:21 27.02.2021

З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки, враховуючи її вагомий внесок  у розвиток української  культури, літератури та з метою популяризації  творчості поетеси , виховання в учнів  любові до українського художнього слова у Кирнасівській ЗШ І-ІІІ ст проведено ряд заходів.

21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови.

Дата створення: 15:08 24.02.2021

21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.

Мова – це душа народу

Дата створення: 15:00 24.02.2021

У Холодівській ЗШ І-ІІ ст. відзначили Міжнародний день української мови, провели такі заходи: КТС «Бринить, співає наша мова, Чарує, тішить і п’янить»,  мовознавчу гру «Хто зверху»,  переглянули відеоролик «10 цікавих фактів про мову», провели  години спілкування «Мов поганих не існує в світі, є лише погані язики»,  «Мова рідна, материнська, ти – душа народу»,  розгадували ребуси,  побували на уявній екскурсії у царстві Дієслова, провели  практичне заняття «Мандрівка до країни Граматики», організували  книжкову виставку «Мова – кришталевий скарб народу»

«Зачароване шоу Валентинок»

Дата створення: 15:30 22.02.2021

14 лютого закохані у всьому світі відзначили День святого Валентина. День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.

Мово наша, слово українське

Дата створення: 00:08 22.02.2021

ТИ, МОВО, увібрала в себе мудрість віків, прозорість та щирість душі українця, таємниче чар-зілля, що так лякає ворогів, які хочуть знищити тебе, і що дає сили вистояти проти зайд-завойовників. Тихі води та ясні зорі – це твої простори, де переливаєш радість і смуток у пісню, що викрешує  з серця завзяття, сміливість, лагідність та любов, щиру, непідроблену, всесильну. Будь вічно, МОВО НАША!

Заходи з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у Тиманівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Дата створення: 00:05 22.02.2021

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Традиційно, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у Тиманівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів була проведена низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.

18 лютого у Тульчинській ЗШ І-ІІІ ст.№1 біля стенду пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулась тиха акція "Ангели пам’яті".

Дата створення: 00:02 22.02.2021

18 лютого у Тульчинській ЗШ І-ІІІ ст.№1 біля стенду пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулась тиха акція "Ангели пам’яті".